עבודות גבס למיזוג

עבודות גבס למיזוג

בעבר הלא רחוק מערכות מיזוג הבית כללו מספר יחידות מיזוג פנימיות ועצמאיות בכל חדר בבית, למטרה זו נדרשנו להשקיע סכומים גדולים לרכישת כמה מזגנים ולהתקנתם בכל חדר אותו נדרשנו למזג.
היום אין צורך ברכישה והתקנת כמה מזגנים במקביל, היום השיטה המקובלת היא התקנת מערכת מיזוג מרכזית אשר אחראית על מיזוג כל החדרים בבית בעת ובעונה אחת או בכל חדר בנפרד, מערכת המיזוג בנויה משתי יחידות בלבד, יחידה חיצונית (מדחס) אשר מייצרת אוויר קר או חם ומעבירה אותו למערכת הפנימית אשר אחראית על פיזור וחלוקת האוויר לכל חלקי הבית. 
הזרמת האוויר הממוזג לחדרי הבית נעשית על ידי חיבור צינורות מיזוג מבודדי חום קור מהיחידה הפנימית ולכל חלקי הבית, צינורות אלו מותקנים בדרך כלל בחלקו העליון של הקיר ולאורכו עד למיקומו הסופי, בדרך כלל נדרש לחצוב בין קירות ומחיצות קיר על מנת להגיע לאיזור אותו אנו רוצים לקרר.
לאחר שנתקין את כל צינורות המיזוג ואת היחידה הפנימית, אותה בדרך כלל נתקין במרכז המסדרון או בחדר האמבטיה , או בכל מקום אחר, נאלץ לחפות את כל מערכת המיזוג על מנת לקבל בסופו של דבר מערכת מיזוג מוסתרת ופונקציונאלית לכל הבית כולו.

הסתרת מערכת המיזוג בגבס  תעשה על ידי עבודות גבס למיזוג והנמכת חלקי תקרת הבית באיזורים בהם מותקנת מערכת המיזוג הפנימית.
הייתרון הגדול בשיטה זו על ידי עבודות גבס הוא בין הייתר היכולת לשלב אלמנטים עיצוביים כגון: תאורה, מידוף, אכסון, וכמובן תעלות לצנרת המיזוג המרכזי של הבית, וכאמור פונקציונאליות בעת ובעונה אחת.

שילוב עבודות גבס ובניית אלמנטים כגון קרניזים עיליים, נישות גבס, מידוף ומחיצות גבס מאפשר לנו לתכנן מערכות מיזוג מורכבות ויחודיות לבית ולצרכינו האישיים בהווה ובעתיד.
על ידי שילוב מערכות תאורה שקועה או חיצונית באותם קרניזים עיליים או באותה הנמכת התקרה מאפשרת לנו להנות משני עולמות בעת ובעונה אחת, מצד אחד אנו מבצעים חיפוי והסתרה לתעלות המיזוג וליחידת המיזוג הפנימית, וכמו כן הסתרת קווי החשמל וקווי תאורה כאלו ואחרים לאורך כל הבית ולכל חדר בנפרד, ומצד שני אנו בונים אלמנטים עיצוביים מרהיבים יחודיים וחדשניים ברמת גימור גבוהה ביותר ובכך למעשה אנו מנצלים את כל קשת  יכולותיה של בנייה בגבס ובפרט עבודות גבס עיצוביות ופונקציונאליות.