קבלני שיפוצים והתנהלות מולם, כך תנהג

התנהלות מול קבלני שיפוצים עשויה להיות מטלה לא קלה, איך לעשות זאת נכון ואחראי בטיפ הבא..

קבלני שיפוצים

בחירת קבלני שיפוצים לביצוע הפרוייקט זוהי המשימה החשובה ביותר  שלך.

עקוב אחר צעדים אלו במשימתך:

 1. הערך מה יש לבצע.
 2. בצע ראינות לכמה קבלני שיפוצים מקצועיים, התיעץ עם משפחה וחברים.
 3. ספק לקבלן את מלוא הנתונים מפורטים ובכתב.
 4. בצע השוואת נתונים ומחירים לפרטים.
 5. בקש לראות עבודות קודמות, בקש לגשת לראות עבודות ללא ליווי הקבלן, שוחח עם לקוחות קודמים של הקבלן ונסה לברר מה הם מגרעותיו.
 6. ודא שהסדרי התשלום והסכומים ברורים גם לך וגם לקבלן, בשום אופן לא להניח שמשהו " כבר כלול במחיר " שאל על כל דבר לא ברור !קבלני שיפוצים באתר העבודה
 7. וודא שההסכם בינכם מציין תאריך תחילת עבודה, ותאריך סיום עבודה, ציין בהסכם מועד שעל הקבלן להתחייב לעמוד בו, ואם לא יעמוד, ישלם על כל יום מעבר למועד המצויין קנס שיסוכם מראש.
 8. וודא שהחוזה כתוב בשפה ברורה לך וכל מרכיבי החוזה מפורטים וברורים.
 9. עמוד בתשלומים שנקבעו בדיוק בזמן, לא לפני ולא אחרי, לעולם אין לשלם את כל הסכום מראש, יש לקבוע מראש תשלומים בהתאם להתקדמות העבודה.
 10. לפקוד את אתר העבודה מידי יום, רצוי בתחילת היום ובסופו, כך גם תוכל לדעת מתי מתחילים ומתי מסיימים, ולראות את התקדמות העבודה מדי יום.
 11. קבלני שיפוצים איכותיים ומקצועיים יבצעו את הפרוייקט שלך בצורה מקצועית, אך קבלני שיפוצים חאפרים ולא מקצועיים יהפכו את חווית השיפוצים שלך לסיוט אמיתי, לכן בחן בכובד ראש קבלני שיפוצים איכותיים ומקצועיים ובחר מביניהם.

זכור ! אתה והקבלן הולכים לבלות הרבה זמן יחד,  בחירת קבלן בעל תקשורת טובה ונוחה איתך שבאמת מצליח להבין אותך, יכולה להוות מרכיב מפתח בהצלחת הפרוייקט.

שיפוץ נעים